tunele foliowe

Tunel foliowy - mały

Powrót
Ogrodowe tunele foliowe to bardzo pozytywne rozwiązanie, które pozwala nam nie tylko chronić posadzone rośliny, ale też przyśpieszyć plon. Wewnątrz tunelu panują bowiem takie warunki, w których warzywa (czy tez ewentualnie owoce) rozwijają się szybciej i lepiej. Tunel jest  alternatywą dla szklarni. Znacznie tańszą i zdecydowanie bardziej poręczną. Tego typu rozwiązanie bez problemu można złożyć i przestawić na inne miejsce. Jeśli będziemy postępować zgodnie z instrukcją, na pewno nie dojdzie do uszkodzenia przedmiotu przy demontażu.

Aby zbudować wytrzymały i solidny tunel foliowy będziemy potrzebować takich przedmiotów jak rurki, uchwyty do łączenia poszczególnych części konstrukcji, folia ogrodnicza, a także ramy na drzwi i okna z metalu. Budowa poszczególnych tuneli jest podobna, różnią się one przede wszystkim gabarytami oraz jakością zastosowanych materiałów. Folia może być też dostępna w różnych wersjach kolorystycznych. Przy zakupie konkretnego modelu warto zastanowić się czy rzeczywiście będzie on odpowiedni do naszych potrzeb, czy wybieramy rozmiar optymalny. Na rynku wiele sklepów oferuje nam profesjonalne tunele foliowe i z pewnością nie będzie problemów z nabyciem konkretnego rodzaju i rozmiaru.

Koszt budowy tunelu foliowego nie jest duży. Tym bardziej, że nie jest to inwestycja na jeden sezon, ale na dłuższy czas. Tunele foliowe można tez bez problemu przenosić z miejsca na miejsce. Jeśli jednak zależy nam na stałym położeniu przedmiotu na działce - wówczas konieczne będzie zastosowanie płodozmianu. Ogrodowe tunele foliowe mogą być użytkowane od wiosny do jesieni. W ziemie jednak nie przydadzą nam się do niczego. Jeśli zatem zależy nam na całorocznej uprawie, rozważyć możemy zakup szklarni. Takie rozwiązanie to jednak dużo większy koszt - zarówno na jednorazowy zakup, jak i na późniejsza eksploatację.

Przepraszamy, ale aktualnie brak zdjęć w galerii.