tunele foliowe

Tunel foliowy

Powrót
Smaczne nowalijki, dorodne pomidory, papryka i ogórki to prawdziwe rarytasy dla każdego wielbiciela zdrowej diety i witamin w pożywieniu. Niestety - produkty dostępne w sklepach nierzadko nafaszerowane są nawozami i nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, co jemy. Również smak warzyw zakupionych w sklepie jest bardzo często gorszy niż tych, które zostały wyhodowane przez nas samych - z troską i dbałością. Nie mniej jednak uprawa warzyw nie jest łatwa. Zdarza się bowiem, iż nasza praca niszczona jest przez intensywne promienie słoneczne, niskie temperatury, deszcz, silny wiatr. Istnieje jednak sposób, który pozwala nam stosunkowo niskim kosztem uniknąć tych zagrożeń - jest to ogrodowy tunel foliowy.

Zamontowanie ogrodowego tunelu foliowego jest bardzo łatwe i z powodzeniem można takiej czynności dokonać samodzielnie. Na rynku wiele firm oferuje nam tego typu przedmioty, wraz z szczegółową instrukcją montażu. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup tunelu, zdecydowanie warto nabyć taki przedmiot, który pochodzi od sprawdzonego producenta i wyróżnia się niekwestionowaną jakością oraz trwałością. Pamiętajmy, że tunel foliowy to inwestycja na lata. Jeśli zakupimy produkt solidny, nie będziemy musieli ponosić wydatków zawiązanych z ewentualną naprawą czy też wymianą na nowy przedmiot.

W ogrodowych tunelach foliowych uprawiać można większość warzyw i sporo rodzajów owoców. Nie mniej jednak pamiętać należy, iż tunele foliowe nie są całoroczne. Tutaj rośliny z powodzeniem wyhodujemy od wiosny, do jesieni. Pominąć musimy natomiast mroźne, zimowe miesiące. Tunel foliowy posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem na licznych działkach i w ogrodach. Jest nie tylko praktyczny, użyteczny i estetyczny, ale też daje wiele możliwości zastosowania. Tunel foliowy jest ponad to bardzo lekki i bez problemu możemy postawić go w razie potrzeby w innym miejscu.

Przepraszamy, ale aktualnie brak zdjęć w galerii.