tunele foliowe

Tunel obustronnie otwierany

Powrót
Osoby, które zajmują się uprawą warzyw i owoców doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie wszystko w tym zakresie zależne jest od nich. Może się bowiem zdarzyć, że pojawią się nieoczekiwane gwałtowne burze, silny wiatr, albo mróz. Wówczas nasze rośliny narażone są na duże niebezpieczeństwo. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się, aby w swoim ogródku czy też na działce postawić ogrodowy tunel foliowy lub profesjonalną szklarnię.

Zdecydowanie warto zainwestować w specjalistyczną ochronę roślin, aby cieszyć się dłużej plonami i szybciej otrzymać efekty swojej pracy. Warzywa pod tego typu rozwiązaniami są odpowiednio chronione, a ponad to zatrzymywane jest w środku ciepło. Tunele foliowe otrzymać można w różnych wersjach dotyczących rozmiaru. Sklepy oferują nam zarówno przedmioty o znacznych gabarytach, jak i bardzo małe, przeznaczone na niewielkie zbiory. Wielkość tunelu dobrać należy do indywidualnych potrzeb i możliwości. Jak wiadomo duży tunel to większy wydatek niż w przypadku małego rozwiązania. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tunelu foliowego, uprawę możemy zacząć nawet końcem lutego. Wówczas przyśpieszamy zbiory o mniej więcej miesiąc i możemy cieszyć się pysznymi, zdrowymi warzywami bardzo szybko.

Tunele foliowe to bardzo proste, ale też i funkcjonalne rozwiązania. Większość tuneli dostępnych na rynku można zamontować samodzielnie, a w razie potrzeby również złożyć i przestawić w inne miejsce. Komplet do samodzielnej konstrukcji składa się zazwyczaj z kształtek, a także profesjonalnych rurek (na przykład z PCV, metalu). Na wykonany stelaż nakłada się oczywiście folię ogrodniczą. Całość należy skutecznie przymocować do podłoża. Wadą tunelu foliowego jest niewątpliwie to, że nie można z jego dobrodziejstw korzystać przez cały rok. Niemożliwa jest bowiem uprawa roślin w zimie. Takie możliwości daje nam szklarnia, która jednak wiąże się z nieco większym wydatkiem. W szklarni w porze zimowej konieczne będzie również zamontowanie specjalistycznego i kosztownego ogrzewania, które zwiększa ponad to koszty eksploatacji pomieszczenia.

Przepraszamy, ale aktualnie brak zdjęć w galerii.